Dream Wold
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cold wind blows

2 posters

Go down

Cold wind blows Empty Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Wed Aug 17, 2011 7:37 am

Iesi din baie , doar intr-un prosop si se indrepta spre dulap calma si ganditoare.Se imbraca cu o pereche de pantaloni scurti si un tricou pe corp cu ceva desenat pe piept.Se incalta , cu o pereche de adidasi si iesi din camera bagandu-si telefonul in buzunar.
Mergea incet pe holurile pustii , mai mult bantuindu-le decat cautand un loc anume.Urca scarile pana la urma din pura curiozitate ajungand pe acoperis.Privi in jur , observand ca era singura.Dadu incet din umeri si se indrepta , spre marginea acoperisului asezandu-se in stil turcesc.Incepu sa fredoneze o melodie , cea de la ,,Eminem-talking to myself " fiind una dintre melodiile ei preferate.Vocea ei , se auzea destul de tare , dar nu ii pasa catusi de putin cine o auzea.Isi inchise ochii fredonand refrenul zambind si lasand mintea sa i se preumble aiurea pe unde avea chef.Ofta oprindu-se pana la urma din cantat si privind cerul instelat.
-Ce plictiseala.sopti ridicandu-si mana si facand cu un deget conturul stelelor in aer zambind usor.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Park Ji Yeon- Wed Aug 17, 2011 7:57 am

Noua sa pisicuţă o torturase fizic şi psihic. De ce? Nici ea nu ştie, doar îi făcuse pe plac, îi dăduse orice şi se jucase îndeajuns cu ea. Avea zgârieturi pe tot corpul şi abea dacă mai reuşea să doarmă noaptea din cauza zgomotelor produse de ea. Aşa se întâmplă şi în acea seară. Tocmai ce adormise, dar pisica a sărit pe ea şi a început să miorlăie. Având auzul fin şi cum doarme iepureşte, se trezi rapid, şi oftă lung. Dorea o clipă de linişte. Se săturase de gălăgia pe care o scotea zilnic. Aşa că, a decis să se ducă pe acoperiş. Cu toate că îi era frică de înălţimi, dar nu conta asta atunci. Dorea să fie singură şi linişte. Sau nu neapărat singură, doar să fie linişte.
Încă era îmbrăcată în pijamale. Nişte pijamale cu ursuleţi, compuse din pantaloni scurţi şi maieu. A urcat scările şi în final ajunse unde dorise. Se bucură de aerul curat şi zâmbi larg.
-YEY! ÎN SFÂRŞIT AM SCĂPAT! , începu să ţipe, dar apoi realiză că mai e cineva aşa că îşi astupă rapid gura cu mâna. Ups.
Park Ji Yeon-
Park Ji Yeon-

Posts : 32
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Wed Aug 17, 2011 8:00 am

Tresari la inceput .Nu se asteptesa sa mai fie cineva pe acolo in afara de ea.Se dadu jos intorcandu-se spre fata si scotandu-si acadeaua din gura zambind , usor copilareste.
-Zile grele?intreba pastrandu-si zambetul.
Desi era timida la inceput , acum avea tupeul acela de a vorbi normal si fara a lasa privirea in jos sau ceva de genu.Continua sa isi manance acadeaua , asteptandu-i raspunsul fetei , dand copilareste din picioare.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Park Ji Yeon- Wed Aug 17, 2011 9:27 am

Acadea? A zis cineva acadea? Da, ea. Stai, ea era adeptă a acadelelor, dar din cauza zahărului prea mult o lua razna, rău de tot. A înghiţit în sec în timp ce aproape că devenise un câine care începea să saliveze după mâncare. A mai înghiţit o dată în sec şi îşi întoarse privirea, concentrându-se asupra vocii fetei. Zile grele? Huh? Se vede aşa clar că are zile grele? Cel mai probabil, da. Parcă scria pe faţa că are o pisică enervantă.
-Uhum, răspunse dând din cap în sens că da. Îi părea rău că reacţionase într-un mod ridicol mai devreme, şi că ţipase aşa, dar asta e. Nu îşi dădu seama că mai e cineva, aşa că, nu era vina ei.
-Cum te numeşti? întrebă în final apropiindu-se de ea, dar neuitându-se la acadeaua ei.
Park Ji Yeon-
Park Ji Yeon-

Posts : 32
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Wed Aug 17, 2011 9:30 am

Scoase din buzunar o acadea intinzandui-o fetei.Vedea ca avea nevoie de ceva dulce , sau asa banuia.
-Diana si cred ca ai nevoie de asta.spuse scurt si la obiect zambind.Dar pe tine?intreba curioasa.
Poate ca uneori se baga unde nu e treaba ei , dar nu era cu nimic de vina , ca mama ei o facuse curioasa si isi baga nasul pe unde trebuia uneori , intrand in belele dar nu ii pasa niciodata daca o patea pentru ca stia sa se descurce de una singura.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Park Ji Yeon- Wed Aug 17, 2011 9:52 am

Acadeaua conţine zahăr. Zahărul duce la nebunie. Nebunie duce la a spune tot ce nu trebuie. Şi asta va creea probleme. Probleme groaznice. La ea zahărul era ca alcoolul. Mai rău chiar. A luat acadeaua din mâna fetei neştiind dacă să o ia sau nu, dar a luat-o scoţând ambalajul şi o prinse rapid între dinţi. Va muri în curând. Mă mir că nu a făcut diabet până acum la câte dulciuri a mâncat până la vârsta asta. E o maniacă a dulciurilor, dar şi a mâncării toate în general.
-Uhm, mulţumesc. Încântată Diana. Eu sunt Ji Yeon, continuă ea şi zâmbi, fiind mult mai fericită acum că a primit doza zilnică de zahăr.
Park Ji Yeon-
Park Ji Yeon-

Posts : 32
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Wed Aug 17, 2011 9:56 am

-Nu ai pentru ce.spuse cu referire la acadea zambind.Incantata , de asemenea.continua zambindu-i copilaresc fetei , terminandu-si acadeaua.
Dadea din picioare mai mult din plictiseala , jucandu-se cu batul de la acadea , invartindu-l intre doua degete.Ofta incet , punandu-se in stil turcesc privind pe unde apuca.
-Si ce cauti pe aici asa tarziu?intreba curioasa , dar avea un mod de a pune intrebarile ca si ea se mira.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Park Ji Yeon- Wed Aug 17, 2011 12:14 pm

A muşcat din acadea, simţind cum deja zahărul i se urcă în creier. Un zâmbet larg i se întinse pe chip, dar imediat cum îşi băgă acadeaua în gură, reveni la fata serioasă de mai devreme.
-Păi, am o pisică groaznică şi m-a trezit, aşa că am venit aici să am parte de puţină linişte şi aer curat. Dar tu? întrebă ea, la rândul său fiind curioasă de asemenea cum de era şi ea acolo. Nu venea multă lume pe acoperiş noaptea, aşa că i se părea puţin ciudat, dar trebuia să fie un motiv, nu? Nu putea zice că a venit din plictiseală, nu? Cel puţin, aşa credea ea. Şi ca de fiecare dată, ea credea cam prost. Bine, uneori. Nu chiar de fiecare dată.
Park Ji Yeon-
Park Ji Yeon-

Posts : 32
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Wed Aug 17, 2011 12:22 pm

-Pai eu vin des pe aici , pentru ca imi place linistea si ma pot gandi la cantecele noi sau pur si simplu sa stau sa ma gandesc la trecut.Nu vin cu un scop anume.spuse dand usor din umeri.
Nu mintea.Venea foarte des pe acoperis dar fara un scop anume.Pur si simplu sa se relaxeze daca nu poate dormi.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Park Ji Yeon- Thu Aug 18, 2011 4:56 am

Era ciudat. Şi ea venea des pe acoperiş dar niciodată nu o întâlnise. Păcat. Diana era de treabă, mai ales că îi dăduse şi acadeaua ei. Genială fată, genială. Te admiră Ji Yeon mai mult decât orice pentru că i-ai dat o acadea. Acum să nu te miri dacă Ji Yeon îi va cere lui Diana numai acadele. Doza zilnică de zahăr trebuie să fie în corpul ei neapărat.
-Oh... scrii cântece? Oh vai cât de genial! Vreau şi eu să văd sau să ascult cântecele tale, mi-ar face plăcere, pe bune. A zâmbit, muşcând în continuare din acadea, savurând-o din plin. Era cea mai bună acadea pe care a mâncat-o vreodată. Cea mai bună, îţi zic. Se întreba de unde a luat-o, căci ea nu a găsit o acadea aşa bună ca asta. Trebuia să ştie de unde, să se ducă şi să cumpere cutii întregi cu aşa ceva.
Park Ji Yeon-
Park Ji Yeon-

Posts : 32
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Thu Aug 18, 2011 5:29 am

Chicoti cand o auzi si arunca batul , dand in continuare din picioare fiind cu mintea departe.
-Nu am chitara la mine , pianul nici atat.spuse dand usor din umeri.Promit ca mine seara vin cu chitara dupa mine.continua zambindu-i fetei.
Se cauta prin buzunare , gasind inca o acadea si o desfacu incepand sa o manance privind cerul.Mintea-i umbla aiurea in acel moment .Nu avea chef de absolut nimic , se simtea atat de ciudat , dar bine tot odata.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Park Ji Yeon- Thu Aug 18, 2011 5:41 am

Oh Doamne, câte acadele poate avea acea fată? Era cumva o maniacă a acadelelor ca Ji Yeon? Nu, nu are cum. Ji Yeon e cea mai mare maniacă, cea mai obsedată de acadele. Numai pe ea o vedeai cu şapte mii de acadele în buzunare, dar se pare că tocmai ce şi-a găsit clona perfectă.
-Ştii, noi putem fi bune prietene, crede-mă, zise terminând în scurt timp acadeaua căci ea nu stătea ani întregi pentru a o suge sau ceva de genul, ci muşca din ea şi o ronţăia pe toată.
-Aşa, mâine vino cu de toate, îmi aduc şi eu chitara şi aşa putem face un duet, kay? A zâmbit şi se duse mai aproape de ea.
Park Ji Yeon-
Park Ji Yeon-

Posts : 32
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Thu Aug 18, 2011 6:05 am

-Dap suna bine.Mai vrei acadele?intreba curioasa.
Stia sigur ca mai avea prin buzunare ,ca tot timpu avea cu miile acadele la ea ca sa fie sigura ca nu ramane in pana.Se intinse pe ciment mancand pe acadea privind-o pe fata.
-Sii in legatura cu puiutul tau de pisica ar trebui sa o mai lasi de capul ei sa se obisnuiasca singura , ca eu am un pui de pantera si asa am facut de cand avea cateva saptamani.spuse.
Stia ca e singurul lucru ramas de la mama ei si uneori se intrsita cand isi amintea.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Park Ji Yeon- Thu Aug 18, 2011 6:17 am

-Acadele...? repetă, adoptând o expresie serioasă pe chip, dar imediat a început să zâmbească. DA!
O adora pe Diana, deja simţea că iubirea creştea din ce în ce mai mult, de fiecare dată când vedea câte o acadea, de fiecare dată când o vedea că-şi bagă mâna în buzunar. Simţea că din buzunarul ei va ieşi o acadea frumoasă şi sexy, iubita lui Ji Yeon, deja se făcuse lesbiancă pentru acadele. Mai avea puţin şi cerea în căsătorie o acadea. ...Stai. Deja a făcut asta acum muult mult timp.
-Oh my freaking God. Un pui de panteră? Are you like fucking kidding me? Omg , omg ! se întinse pe spate şi a început să dea din picioare, oarecum speriată. Îi era frică de pantere, mai ales acum după ce a realizat că şi pisica ei muşcă.
Park Ji Yeon-
Park Ji Yeon-

Posts : 32
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Diana Dolcevitto Thu Aug 18, 2011 8:24 am

Incepu sa rada cand o auzi si ii intinse inca o acadea zambind.Stia ca mai avea prin buzunare.
-Dap , un pui de pantera e singurul lucru ramas de la mama mea , dar e foarte blanda sincer nu musca si ma mira lucru asta , dar maraie la mine cand dau cu usile mai ales daca doarme sau ceva de gen.spuse.
Diana Dolcevitto
Diana Dolcevitto

Posts : 105
Join date : 2011-08-17

http://zuppy.forummagic.net/

Back to top Go down

Cold wind blows Empty Re: Cold wind blows

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum