Dream Wold
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

When the bells ring .

2 posters

Go down

When the bells ring . Empty When the bells ring .

Post by Hyeon Young . Fri Aug 19, 2011 1:58 pm

Marţi , ora 17 : 00 , prea multă căldură .

Bic :
Deschise ochii , somnoroasă şi privi tavanul de culoarea cerului , plin cu desene care mai de care mai ciudate şi mai aiurite . Nu că doar tavanul era aşa , ci toţi pereţii camerei ei . Vopsiţi în verde , albastru , mov , roşu şi gri , erau plini de caricaturi . Eh , era o copilă , deşi după trup şi chip nu părea . Se ridică din pat , frecându - şi ochii asemeni copiilor mici şi privi ceasul cu Hello Kitty , care indica ora 17 : 00 .
- Prea caaald , bolborosii frumoasa brunetă şi se ridică buimăcită , reuşind să se împiedice de Ra . Murmură ceva şi se adună de pe jos , apoi ieşi din cameră . Ştia că urma ca cineva să vină azi , pentru , ăăă , stai pentru ce era ? Oh da , pentru camera liberă . Mai pe scurt , urma să aibe un coleg . Genial ! O încânta ideea , deşi era puţin cam timidă cu persoanele ce nu le cunoştea . Adică vroiam să spun , puţin mai mult , dar eh , trecem peste micuuţe detalii nu prea importante . Îşi ciufulii părul şi trase aer în piept . Murea de cald , asta era sigur , căci deja mici brodoane de transpiraţie îi împodobeau fruntea albicioasă .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Lee Seung Fri Aug 19, 2011 2:04 pm

Tocmai aveam sa primesc o noua camera , ai urma sa am un coleg . Lucrul acesta ma bosumflase oarecum caci eram obisnuit cu intimitatea deplina . Mi-am strans toate lucrurile intr-un geamantan urias si l-am tras dupa mine pana la usa apartamentului unde ar fi trebuit sa locuiesc mai nou . Era atat de cald , iar eu eram in jeansi si un tricou . TRebuia sa ma schimb rapid . Eventual sa fac al patrulea dus in acea zi . Am batut la usa , asteptand ca noul meu coleg sa raspunda . Speram sa ne intelegem si sa nu fie genul acela de porc care sta toata ziua la televizor si baga in el , lasand in urma sa numai mizerie . Nu eram obsedat de curatenie , dar preferam totusi sa traiesc intr-un astfel de mediu .
Lee Seung
Lee Seung
Admin

Posts : 13
Join date : 2011-08-15

http://dreamworld.omgforum.net

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Hyeon Young . Fri Aug 19, 2011 2:12 pm

Auzi uşa şi tresări , aproape căzând pe spate . Se " înjură " singură şi apoi îşi căută echilibrul , pierdut pe cine - ştie - unde şi coborâ scările , ţopăind până la uşă . Cum nu se putea ca ea să rămână întreagă , reuşi să - şi scrântească glezna . " Părfect , Hyeon , părfect . Mai genial de atât , nici că se putea , căscat - o ! " , o mustră conştiinţa şi ea îşi umflă obrajii copilăreşte . Se încruntă , dar îşi reveni rapid , apoi deschise uşa , afişând un zâmbet larg şi vesel pe chipu - i albicios . Da , aşa era ea , mereu veselă şi cu zâmbetul pe buze , chiar dacă uneori nu era chiar momentul perfect pentru zâmbete largi şi pline de veselie .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Lee Seung Fri Aug 19, 2011 2:19 pm

Auzisem niste zgomote din interior si am cascat in asteptarea unui raspuns . Tocmai cand daadea sa mai bat o data , usa se deschise si o fata se afisase in pragul usii . Fata mea la inceput mirata de faptul ca era o fata si nu un el , ceea ce nu ma asteptasem , devenise una zambitoare , placut surprinsa de faptul ca viitoarea mea colega este de fapt Hyeon .
- Hei .. am spus eu politicos .. se pare ca vom fi colegi .. am afirmat eu , chiar daca ne`am dat seama oricum . Am pasit usor inspre usa , taraind marele geamantan dupa mine .
Lee Seung
Lee Seung
Admin

Posts : 13
Join date : 2011-08-15

http://dreamworld.omgforum.net

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Hyeon Young . Fri Aug 19, 2011 2:28 pm

Clipii din ochi surprinsă . Întortocheate erau căile acadelelor ! Oh da . Dulciuriii ! Revenind însă la uimirea ei şi abandonând dulciurile , Hyeon îşi păstră zâmbetul pe chip , dându - se din uşă , pentru a - i face loc să intre . După ce acesta păşi în încăpere , bruneta închise uşa . Ra coborâ scările şi alunecă , aterizând în fund , ceea ce o făcu pe fată să râdă uşor . Ea şi micuţul ei pui de husky se potriveau de minune . Amândoi erau zăpăciţi . Spera însă , ca pe Lee , să nu - l deranjeze foarte mult . Cel puţin pe unii dintre prietenii ei , îi deranjau şi de multe ori îi spuneau că ar trebui să se comporte exact ca cineva care avea 18 ani , nu ca un copil de 5 .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Lee Seung Fri Aug 19, 2011 2:33 pm

Am intrat in noua mea locuinta , privind atent peretii . Mi-am tras geamantanul pana la intrare , lasandu-l acolo . Nu aveam chef sa despachetez in acel moment . Am cascat ducandu-mi o mana la gura . Am inaintat , asezandu-ma apoi pe canapea , fixand-o pe fata cu privirea mai apoi .
- Ce faci ? am intrebat-o eu intr-un mod stupid si fara sa fac vreo legatura cu situatia , dar asta era . Pur si simplu o intrebasem . Un om normal ar fi intrebat de camera sa , dar mi nu prea imi pasa .
Lee Seung
Lee Seung
Admin

Posts : 13
Join date : 2011-08-15

http://dreamworld.omgforum.net

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Hyeon Young . Fri Aug 19, 2011 2:40 pm

Clipi oarecum uimită ? , când o întrebă ce face şi dădu din umeri . Ăăă , nu era cam clar ceea ce făcea ? Sau mă rog , ea întreba chestii şi mai trăsnite , decât asta , aşa că nu avea ce să fie ciudat .
- Ăăăă , vorbesc cu ... tine ? întrebă , la rându - i şi - şi duse un deget pe buzele roşiatice . Se apropie de un fotoliu şi se trânti pe acesta , urcându - şi picioarele pe spătar . Stătea cu [ , ] capul în jos , astfel chipul ei căpătând o culoare roşiatică din cauza sângelui ce i se cam urcase la cap . O cam amuza gândul acela şi tocmai deaia zâmbi amuzată , aproape râzând . Era clar , sigur băiat o va crede o nebună .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Lee Seung Fri Aug 19, 2011 2:44 pm

- Nu mi se pare . Daca vorbesti cu mine .. Vorbeste . am spus eu incepand sa rad si am urmarit`o cu privirea ? Doar nu facea ce credeam eu ca face , right ? OMG , rlly ? Am inceput sa rad destul de tare privind-o .
- Nu te-as sfatui sa stai asa . Ti se scurge sangele in cap . am spus eu pastrand un zambet usor pervers pe chip . Nu era vina mea ca fata arata incredibil de sexy in aceasta pozitie . Doamne , ce o sa fac eu co o colega de apartament ? Ceream prea mult ? Vroiam doar sa fie un baiat de treaba . Asa voi trai in ispita continua .
Lee Seung
Lee Seung
Admin

Posts : 13
Join date : 2011-08-15

http://dreamworld.omgforum.net

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Hyeon Young . Fri Aug 19, 2011 2:51 pm

- Păi să vorbiiim . Ce mai faci ? Ce mai zici ? Cum a fost drumul ? Nu te deranjază că stai cu mine , nu ? întrebă dintr - o dată . Daa , ea nu era genul de persoană normală , care lua totul cu încetul . No , ea făcea totul rapid , asemeni titirezelor , deşi mulţi nu - i cunoşteau partea asta atât de aiurită şi copilăroasă . Făcu ochii mari când îi văzu zâmbetul şi roşi mai rău decât era . Auch , nu , nu , nu . Trebuia să aibe grijă la cine se uita şi după cine naiba îşi pierdea capul , dar în orice caz nu după Lee . Era colegul ei , ce naiba ! Îşi scutură capul , apoi alunecă uşor în jos , dându - se dadura . " Ateriză " în fund , părul ei fiind extrem de ciufulit . Arăta prea bine cu el aşa , făcând - o să pară şi mai drăguţă .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

When the bells ring . Empty Re: When the bells ring .

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum