Dream Wold
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

This is it .

Go down

This is it . Empty This is it .

Post by Hyeon Young . Wed Aug 17, 2011 10:53 pm

::. Rainy day .::
This is it . Rain

O oarecare zi de joi , ora 17 , furtună .

Dacă de dimineață a fost frumos , acum parcă cerul s - a rupt în două . A început să plouă , o ploaie măruntă și rece , parcă făcută să te țină în casă . Și pentru că niciodată nu e de ajuns ce primim , mai bate și un vânt de parcă ar putea lua casele pe sus . Loviturile ritmice produse de picăturile acum mult mai mari , ce se lovesc de geamul camerei mele , mă fac să disper și pentru prima dată din lunga mea existență , pot spune că urăsc ploaia . Poate pentru că m - a luat pe nepregătite , și mi - a stricat toate schițele la care lucram în grădină . Mda , tot ce pot face acum , este să iau munca de la capăt , pentru a reface tot . Damn it !

Trecând însă peste furtuna de afară , ziua asta a fost ok , cel puțin pentru mine . În conac este liniște , deși e abia 17 : 00 . Este oarecum ciudat , dar poate și restul sunt la fel de lipsiți de chef ca și mine , având în vedere vremea nu tocmai bună de afară . Se apropie toamna , natura o arată din ce în ce mai des , și poate după ploaia asta , soarele nu ne va mai bucura chiar așa de mult cu prezența lui . Sper însă , ca măcar luna asta să mai fie călduroasă . Să se termine august și apoi se poate întâmpla orice cu vremea . Poate mâine va fi mai cald , iar ploaia nr va lăsa în pace .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

This is it . Empty Re: This is it .

Post by Hyeon Young . Fri Aug 19, 2011 5:37 am

::. Smile , because you can ! .::
This is it . 98gabc

Vineri , zi cu soare şi muultă veselie .

Se pare că dacă tu chiar îţi doreşti ceva , poţi primi . Adică ieri era o vreme de ţi - era frică să ieşi din casă , iar acum soarele străluceşte şi lumea e plină de viaţă . Nici nu zici că ieri a fost aşa furtună . O adevărată zi de vară <3 . Ză părfect day , ever ! Am terminat schiţele şi le - am trimis la firmă , iar John a fost de - a dreptul încântat . Am aflat că peste câteva zile am o prezentare la costume de baie , la clubul din apropiere . De - a dreptul genial ! De mult nu am mai avut prezentări şi şedinţe foto şi parcă simt că - mi pierd grav timpul . Oricum , probabil voi ieşi pe afară şi voi face poze . Unele locuri sunt perfecte , acum după ce a plouat =x . Dacă ar fi aşa şi mâine , ar fi genial . De fapt nu ! Nu doar mâine , ci toată luna , mă rog ce a mai rămas din ea . Eh , să sperăm că vom avea parte de zile frumoase în continuare .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

This is it . Empty Re: This is it .

Post by Hyeon Young . Tue Dec 27, 2011 12:22 pm

::. And how could I not love you ? .::

This is it . 385948_350041395011559_100000171031258_1666066_1484807911_n_large

Marţi , ora 22 : 16 , ninge .

Stau şi mă gândesc , în timp ce admir fulgii mari de zăpadă , ce i - aş spune băiatului pe care - l iubesc . Nu mă gândesc la modul propriu gen cum pot eu să - i spun că ţin la el . Nu . E vorba de faptele pentru care îl iubesc . Şi parcă din senin , binecuvântat fie ' ăl de sus , mi s - a luminat mintea şi am scris tot ce gândeam în acel moment .

Te iubesc pentru că ai apărut în viaţa mea .
Te iubesc pentru că ai reuşit să te strecori în sufletul meu cu atâta uşurinţă .
Te iubesc pentru că îm faci zilele mai bune .
Te iubesc pentru că reuşeşti să mă ţi cu picioarele pe pământ .
Te iubesc pentru că mereu îmi dai putere .
Te iubesc pentru că deşi nu mereu ne înţelegem , ajungem la un compromis .
Te iubesc pentru că eşti atât de căpos .
Te iubesc pentru că eşti un scump .
Te iubesc pentru că ne completăm reciproc .
Te iubesc pentru că în anumite lucruri ne asemăn extrem de mult .
Te iubesc pentru că reuşeşti să mă faci mai bună .
Te iubesc pentru că întotdeauna m - ai ajutat să trec peste orice obstacol .
Te iubesc pentru că deşi ne - am certat de atâtea ori am reuşit să uităm totul .
Te iubesc pentru ceea ce eşti .
Te iubesc pentru simplu fapt că exişti .
Te iubesc pentru că reuşeşti să mă calmezi de fiecare dată când sunt nervoasă sau tristă .
Te iubesc pentru că ai răbdare cu mine şi - mi explici totul .
Te iubesc pentru că eşti tu şi te voi iubi şi de acum înainte !

Probabil în curând voi avea şansa să gădesc pe cineva căruia să - i spun toate aceste lucruri . Am încredere că aşa va fi , mai ales când se spune că uneori sufletul pereche e mai aproape decât am crede noi ...
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

This is it . Empty Re: This is it .

Post by Hyeon Young . Tue Dec 27, 2011 2:37 pm

Şi cum am o poftă nebunăă de a scrie , chiar dacă acum o fac degeaba =] , totuşi o să pun ceva despre persoana din spatele ecranului xD .

Numele ~ Alexandra
Porecla ~ Alle , Panda , Portocală , Copil Tembel , Pixie
Vârsta ~ 15 ani cu suspendare =))
Lucruri preferate ~ Aici lista e lungă : ))
~ Anime
~ Manga
~ RPG
~ Dulciurile
~ Cărțile
~ Vampirii
~ Să scriu
~ Muzica
~ Râsul
~ Filmele horror
~ Glumele
~ Plimbările
~ Noaptea
~ Ploaia
~ Vremea rece
Ce nu suport ~ Și aici e lista lungă : ))
~ Aroganța
~ Ironia
~ Bătaia de joc
~ Plictiseala
~ Prostia omenească
~ Insistența
~ Stresul
~ Filmele siropoase -.-
~ Manalele
~ Rozul
~ Pițiponceala : ))
~ Cocalarii
Experienţa RPG : 2 ani , aproape 3 . Yeah , mă laud ce iarba mea xD .
Aspiraţii : Să devin avocată şi scriitoare .
Înfăţişare : Ăh , păi blondă , deşi nu la origini şi mai mult acum şatenă cu şuviţe . [ Un secret : Nu se cunoaşte că - s şatenă :-" . ] .Înaltă , cam 1 , 73 . Vreo 70 de kg :-? . Şi o minte cât tooate zilele xD : )) .

Pe moment cam atât , nu mai am idei xD .
Hyeon Young .
Hyeon Young .

Posts : 28
Join date : 2011-08-16

Back to top Go down

This is it . Empty Re: This is it .

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum