Dream Wold
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Free to fly

2 posters

Go down

Free to fly Empty Free to fly

Post by Kim Taeyeon Wed Aug 17, 2011 2:06 pm

Stand rezemata de un copac si privind paraul care era in fata mea , mi-am scos din rucsac un blco de desen si un creion , incepand sa mazgalesc cate ceva pe foia imaculata , lasand un usor ofata si privind cerul care nu era tocmai senin , se anunta de ploia dar nu imi pasa , imi placea privelistea pe care o aveam in fata ochilor si doream sa raman cat mai mult , vantul imi mangai usor fata , incetul cu incetul incepusera sa picure cate un strop de ploaie.
Kim Taeyeon
Kim Taeyeon

Posts : 5
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Free to fly Empty Re: Free to fly

Post by Xia Xin Yu Fri Aug 19, 2011 12:28 am

Neavând stare în camera ei, și fiind foarte supărată din cauze personale, fata decise să plece să se plimbe, iar cel mai liniștit loc îi părea pârâul, nu credea că va fi cineva care să o deranjeze. Fata se așeză lângă un copac, rezemându-și capul de scoarța acestuia oftând scurt. Începu să fredoneze o melodie lentă, prin care își spunea „oful” naturii. Picăturile de ploaie o învăluiau dându-i un aer de îngeraș, un aer aparte, trist dar totuși plăcut. Spera să poată avea o clipă de liniște în tăcerea naturii, și sperând ca picăturile de ploaie să-i ia durerea pe care o simțea, în urma acelui vis sinistru, ce o frământa de câteva zile, și care o întoarse pe dos instantaneu.
Xia Xin Yu
Xia Xin Yu

Posts : 16
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum