Dream Wold
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Show me a smile

2 posters

Go down

Show me a smile Empty Show me a smile

Post by Kim Taeyeon Wed Aug 17, 2011 11:26 am

Pasind in cofetarie , am privit interiorul acesteia , decoratile interiorare fiind cat mai vesele pentru a atrage atentia oamenilor , am privit uimita spre vitrina ca un copil de cinci ani care tocmai acum a primit acel cadou pe care il asteptase cu nerabdare de cateva luni , inca admirand decorurile hazlie de pe inghetate si prajituri o domnisoara putin mai inalta ca mine m-a intrebat daca doresc ceva iar pe un ton usor copilaresc ia-m raspuns ca aceea inghetata care era expusa in vitrina .
-Asezandu-ma la masa si asteptand sa soseasca comanda ma-m uitat un pic pe meniu pana si sucurile aveau denumiri mai ciudate , doar numele le era schimbat in rest totul era la fel pana si textura acestora .
Kim Taeyeon
Kim Taeyeon

Posts : 5
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Show me a smile Empty Re: Show me a smile

Post by .MinSeung Wook Wed Aug 17, 2011 12:58 pm

Cu mâinile în buzunarele blugilor , a împins uşor uşa cofetăriei cu umărul drept şi a păşit pragul . Un parfum aromat îl ispiti să grăbească pasul spre tejghea . Continuându-şi paşii apăsaţi printre mesele din cofetărie , dă din greşeală peste cotul uneie dintre chelneriţe , scăpând o îngheţată delicioasă pe podea , chiar pe sub o masă .
- Oh , îmi pare rău . . . Se întoarce la fel de brusc cum a dat mai devreme peste fată şi se apleacă să o ajute . Un schimb de priviri a fost de ajuns şi Min s-a ridicat în poziţia de drepţi .
Chelneriţa , se întâmplă a fi chiar o voluntară la aceeaşi clinică veterinară cu Min . Nu se mai aude un sunet , asta până Loret , căci aşa o chema pe tânără , începe să i se plângă lui Min pentru dezastrul de pe jos .
- Plus că trebuie să plăteşti pentru ea ! Adăuga Lorett spre final , oftând imediat după ce se îndepărtă de tânăr .
.MinSeung Wook
.MinSeung Wook

Posts : 10
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Show me a smile Empty Re: Show me a smile

Post by Kim Taeyeon Wed Aug 17, 2011 1:27 pm

Privindu-i pe cei doi , ma-m intors la activitatea mea pe care o faceam mai bine de cateva minute se par ca s-a intamplat ceva si mai trebuie precis sa astept inca putin timp , in acest timp incercand sa faca mai repde sa zboare minutele ma-m jucat cu degetele de la maini , mai dupa cateva secunde privind paharul cu suc ,paharul era picatat in culorii vii si armonioase .
Nu ma dernaja asteptatul dimpotriva nu prea aveam ce face si in plus ma mai jucam si eu un pic .
Kim Taeyeon
Kim Taeyeon

Posts : 5
Join date : 2011-08-17

Back to top Go down

Show me a smile Empty Re: Show me a smile

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum